ORİENT SİGORTA YÖNETİM

ORİENT SİGORTA YÖNETİM
Genel Müdür Beşir Alper KARAYAZGAN
Beşir Alper KARAYAZGANGenel Müdür

1968 yılında doğan Alper KARAYAZGAN, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunudur.

 1993-2006 yılları arasında Güneş Sigorta’da Grup Müdürü olarak görev yapmıştır. Kariyerini Groupama Sigorta’da 2006-2012 yılları arasında Genel Müdür Yardımcısı olarak devam ettiren Alper KARAYAZGAN, 2012-2018 yılları arasında da Zurich Sigorta’da Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. 2018-2020 tarihleri arasında Orient Sigorta A.Ş.’de Genel Müdür görevini yürüten Alper KARAYAZGAN, 2020 yılında Güneş Sigorta, Ziraat Sigorta ve Halk Sigorta şirketlerinin birleşmeleri sürecinde bu şirketlerin son Genel Müdürü olarak yeni kurulan Türkiye Sigorta A.Ş.’de Kurucu Genel Müdür olarak görev almıştır.

Nisan 2021 tarihinden itibaren Orient Sigorta A.Ş.’de Genel Müdür olarak tekrar göreve başlayan Alper KARAYAZGAN, çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Necat ÖZDEMİR
Mustafa Necat ÖZDEMİRGenel Müdür Yardımcısı

1976 yılında doğan Mustafa Necat ÖZDEMİR, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri bölümü mezunu olup Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi (ingilizce) üzerine tezli yüksek lisans yapmıştır. Sigortacılık kariyerine 2000 yılında Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi’nde yönetici adayı olarak başlamıştır. 2000-2009 yılları arasında Anadolu Sigorta’da çeşitli pozisyonlarda Fon Yönetimi, Muhasebe, Mali Raporlama ve Yatırımcı İlişkileri faaliyetlerini yürütmüş ve son olarak Mali İşler Departmanında ||. Müdür olarak görev yapmıştır. Ardından 2009-2018 yılları arasında Ergo Sigorta’da Uluslararası Finansal Raporlama, Teknik Muhasebe ve Genel Muhasebe departmanlarını yönetmiş ve son olarak 2014-2018 yılları arasında Mali İşler Müdürü olarak görev yapmıştır. Haziran 2018’den itibaren ise Orient Sigorta A.Ş.’de Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Mustafa Necat ÖZDEMİR, çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Genel Müdür Yardımcısı Bülent AKÇA
Bülent AKÇAGenel Müdür Yardımcısı

1975 yılında doğan Bülent AKÇA, Kabataş Erkek Lisesi ve Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümü mezunudur. 18 yılı aşkın sigortacılık kariyerine Genel Sigorta’da başlayan Bülent AKÇA sigortacılık kariyerinin yanında kredi derecelendirme şirketi olan Thomson Financal Bankwatch’da Finansal Analist olarak 3 yıl görev almıştır. Kariyerinin son 15 yılında Zurich Sigorta bünyesinde Bankadışı Dağıtım Kanalları Yönetimi (Acente, Broker, Direkt İşler…), Ticari ve Kurumsal Segment Yönetimi gibi birçok farklı pozisyonlarda yöneticilik yapan Bülent AKÇA, Zurich Sigorta’da son olarak Bankasürans Koordinatörü pozisyonunda bulunmuştur. 2019 yılı Ekim ayından itibaren Orient Sigorta’da Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Bülent AKÇA iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Teknik, Hasar ve Reasurans’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem SARIBAYRAKTAR
Cem SARIBAYRAKTARTeknik, Hasar ve Reasurans’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

1965 yılında doğan Cem SARIBAYRAKTAR, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. 27 yıldır sürdürdüğü sigortacılık kariyerine 1993 yılında  Genel Sigorta’da Nakliyat biriminde Underwriter olarak başlayan Cem SARIBAYRAKTAR, 1995-1999 yılları arasında Axa Sigorta A.Ş.’de Nakliyat Departman Müdürü, 1999-2008 yılları arasında Eureko Sigorta A.Ş.’de sırasıyla Bölge Müdürü, Teknik Birim Müdürü olarak çalışmış ve 2005-2008 yılları arasında ise Teknik, Hasar ve Reasurans’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 2008-2010 yılları arasında Sompo Japan Sigorta A.Ş.’de Hasar, Bankasürans ve Kurumsal Satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak sigortacılık kariyerini sürdürmüştür. 2010-2015 yılları arasında Groupama Sigorta A.Ş.’de  Teknik , Hasar, İç Hizmetler ve Satınalma’dan sorumlu, 2016-2018 yılları arasında Koru Sigorta A.Ş’de Teknik ve Hasardan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür.2018-2020 yılları arasıda Bimtes-Belfor A.Ş.’de Genel Müdür olarak çalışan SARIBAYRAKTAR, Ağustos 2020’den itibaren Orient Sigorta A.Ş.’de Teknik, Hasar ve Reasurans’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Cem SARIBAYRAKTAR, iyi derecede İngilizce bilmektedir.